Úvod » TB - kompaktní » Takeuchi TB 290/290 V


        

Takeuchi TB 290/290 V

rypadlo řady TB

 

Číslo produktu: 016-TB 290
Hmotnost (kg): 8 952 / 9 267
Šířka (mm): 2 200
Výška (mm): 2 565
Hloubkový dosah (mm): 4 410 / 4 480
Výkon motoru (kW / PS): 51,6 / 70,2
Rychlost pojezdu (km/hod): 2,6 / 5,0
Hmotnostní kategorie (t): 9,0

Popis

Takeuchi TB 290, rypadlo v hmotnostní kategorii 9 t, se vyrábí ve 2 variantách velkého výložníku - monoblok nebo lomený, dělený výložník.
Modelem TB 290 zahájil výrobce další vývojovou etapu v oblasti designu i užitných vlastností strojů Takeuchi, ve které klade důraz zejména na zachování dosavadních předností klasických zádí (nezkrácených, s protizávažím) a současně na moderní design (zaoblení zádě se zmenšeným poloměrem otáčení).
Model TB 290 disponuje maximem standardního vybavení :  4 hydraulické okruhy z nichž jsou 3 proporcionálně ovládané, přepínání hydrauliky režimu "kladivo" v kabině, automatické odvzdušnění přídavných hydr. okruhů, hydraulické pojistky obou výložníků, 2 hydraulické válce na velkém rameni,  tankovací čerpadlo PHM, automatické napínání pásů, komfortní kabina s automatickou klimatizací a vytápěnou luxusní sedačkou (rádio, topení, úložný prostor na nápoje) atd. 
Kromě běžných přídavných zařízení (lžíce podkopové, svahovací, drapákové, kladivo, zemní vrták atd.) lze na TB 290 aplikovat i lžíce prosévací, třídící, hydr. bourací kleště, hutnící desku, frézy na asfalt a beton, fréza na pařezy,  křovinořezy, nůžky na stromy (do 23 cm průměru kmene), vrtací lafeta atd.
TB 290 je osazen výkonným 4-válcovým naftovým motorem Yanmar, který v kombinaci s hydr. systémem umožňuje dosažení nejnižší spotřeby ve své váhové kategorii.
I přes výraznou změnu designu stroje zachovává výrobce i nadále tradiční kvalitní materiály, nepoužívá plastových komponentů v exteriéru stroje, ani zaoblených skel, čímž zachovává pro konečného uživatele
výhodu minimálních provozních nákladů.
Takeuchi TB 290 rozhodně překvapí a nadchne svým komfortem, výkonem a oproti tomu velmi nízkou spotřebou.

Komentáře

NÁZORY A DOTAZY NÁVŠTĚVNÍKŮ

Nebyl zatím přidán žádný názor. Přidejte svůj názor nebo dotaz jako první.

ZjM0O