Úvod » FR/R - s nulovým přesahem » Takeuchi TB 280 FR


        

Takeuchi TB 280 FR

rypadlo řady FR

 

Číslo produktu: 027-TB 280 FR
Hmotnost (kg): 9 058
Šířka (mm): 2 300
Výška (mm): 2 725
Hloubkový dosah (mm): 4 375
Výkon motoru (kW / PS): 51,6 / 70,2
Rychlost pojezdu (km/hod): 2,7 / 5,2
Hmotnostní kategorie (t): 8,5

Popis

TAKEUCHI TB 280 FR patří do již třetí generace speciálních rypadel řady "FR", která se vyznačuje především patentovaným ofsetovým výložníkem a zádí s nulovým přesahem. TB 280 FR je stroj v hmotnostní kategorii 9 t .   
Výjimečným prvkem v celkové konstrukci stroje TB 280 FR zůstává bezpochyby jednoduše sklopná kabina, která zajištuje velmi snadný přístup uživatele do prostoru hydraulického rozvaděče, umístěného pod kabinou stroje. 
Uložení ramene - tzv. OFSET - je ojedinělé řešení, patentované výrobcem Takeuchi a dodnes nemá ve světě obdobu. Jedná se o ojedinělé technické řešení posuvu výložníku tak, že umožnuje nejen mimoosé kopání, ale současně navíc   i radikální snížení poloměru otáčení v přední části stroje (nulový přesah).
V praxi to znamená, že stroj TB 280 FR může provádět výkopové práce v prostoru vymezeném šířkou jeho podvozku, zároveň se může v prostoru šíře svého podvozku otáčet 360 st. 
Standardním vybavením stroje jsou 4 hydraulické okruhy pro připojení široké škály přídavných zařízení. 
Jedná se kromě standardních lžic podkopových a svahovacích i o drapákové lžíce, frézu, zemní vrtáky, hydraulické bourací kladivo a řadu dalších speciálních přídavných zařízení, díky kterým se TB 280 FR stává univerzálně použitelným. 
Rychloupínací systém je standardně hydraulický a v kombinaci s Power Tiltem umožňuje širší uplatnění stroje.  
Další běžnou výbavou je jeřábovací hák (umístěn na rychloupínacím zařízení) a s tím související akustická signalizace přetížení. I u TB 280 FR uživatel ocení automatické snižování otáček motoru.
Rovněž automatické napínání pásů a tankovací čerpadlo na PHM zvyšují komfort pro uživatele.  
Model TB 280 FR, stejně tak jako všechny ostatní stroje Takeuchi, jsou vyrobeny z kvalitních materiálů, výrobce nepoužívá v exteriéru stroje plastové komponenty, které nejsou pro kapotáž stavebního stroje příliš vhodné.  Navíc veškerá prosklení jsou provedena ze skel bez jakýchkoliv zakřivení, a to i přesto, že se jedná o stroj s nulovým přesahem (jak v přední, tak i zadní části stroje). Tato techn. řešení podstatně snižují provozní náklady konečnému uživateli. 
Takeuchi TB 280 FR je výjimečným strojem s výjimečnými vlastnostmi a značným výkonem a uplatnění nalezne především ve velmi stísněných podmínkách, které jsou pro jiné stroje této hmotnostní kategorie zcela nedostupné.


Komentáře

NÁZORY A DOTAZY NÁVŠTĚVNÍKŮ

Nebyl zatím přidán žádný názor. Přidejte svůj názor nebo dotaz jako první.

ZDU1M2J