Úvod » FR/R - s nulovým přesahem » Takeuchi TB 153 FR


        

Takeuchi TB 153 FR

minirypadlo řady FR

 

Číslo produktu: 026-TB 153 FR
Hmotnost (kg): 5 690 / 6 079
Šířka (mm): 2 000
Výška (mm): 2 570
Hloubkový dosah (mm): 3 900
Výkon motoru (kW / PS): 28,8 / 39,1
Rychlost pojezdu (km/hod): 2,7 / 5,1
Hmotnostní kategorie (t): 6

Popis

TAKEUCHI TB 153 FR je speciální rypadlo řady "FR", která se vyznačuje především patentovaným ofsetovým výložníkem a zádí s nulovým přesahem. TB 153 FR je stroj v hmotnostní kategorii 6 t a vyrábí se ve variantách s klimatizací či bez klimatizace.
Výjimečným prvkem v celkové konstrukci stroje TB 153 FR zůstává bezpochyby jednoduše sklopná kabina, která zajištuje velmi snadný přístup uživatele do prostoru hydraulického rozvaděče, umístěného pod kabinou stroje.

Uložení ramene - tzv. OFSET - je ojedinělé řešení, patentované výrobcem Takeuchi a dodnes nemá ve světě obdobu. Jedná se o ojedinělé technické řešení posuvu výložníku tak, že umožnuje nejen mimoosé kopání, ale současně navíc   i radikální snížení poloměru otáčení v přední části stroje (nulový přesah).
V praxi to znamená, že stroj TB 153 FR může provádět výkopové práce v prostoru vymezeném šířkou jeho podvozku   a zároveň se může v prostoru šíře svého podvozku otáčet 360 st.
Standardním vybavením stroje jsou 3 hydraulické okruhy pro připojení široké škály přídavných zařízení. Jedná se kromě standardních lžic podkopových a svahovacích i o drapákové lžíce, frézu, zemní vrtáky, hydraulické bourací kladivo a řadu dalších speciálních přídavných zařízení, díky kterým se TB 153 FR stává univerzálně použitelným.
Rychloupínací systém je standardně hydraulický a v kombinaci s Power Tiltem umožňuje širší uplatnění stroje.    Další běžnou výbavou je jeřábovací hák (umístěn na rychloupínacím zařízení) a s tím související akustická signalizace přetížení. I u TB 153 FR uživatel ocení ruční ovládání plynu v kombinaci s automatickým snižováním otáček motoru.
Model TB 153 FR, stejně tak jako všechny ostatní stroje Takeuchi, jsou vyrobeny z kvalitních materiálů, výrobce nepoužívá v exteriéru stroje plastové komponenty, které nejsou pro kapotáž stavebního stroje příliš vhodné.    
Navíc veškerá prosklení jsou provedena ze skel bez jakýchkoliv zakřivení, a to i přesto, že se jedná o stroj s nulovým přesahem (jak v přední tak i zadní části stroje).
Tato techn. řešení podstatně snižují provozní náklady konečnému uživateli.
Takeuchi TB 153 FR je výjimečným strojem s výjimečnými vlastnostmi a uplatnění nalezne především ve velmi stísněných podmínkách, které jsou pro jiné stroje v této hmotnostní kategorii nedostupné.

Komentáře

NÁZORY A DOTAZY NÁVŠTĚVNÍKŮ

Nebyl zatím přidán žádný názor. Přidejte svůj názor nebo dotaz jako první.

ZjdjZ