KONTAKTY

Plan und Bau Baumaschinen
Výpadová 24
153 00 Praha 5 - Radotín
tel: +420 212 248 031
tel: +420 602 247 644
planbau@planbau.cz

Historie

arr3Dějiny Takeuchi v ČR píše Plan & Bau již od roku 1990 : Začátek všeho. TAKEUCHI. Píše se rok 1971. První minirypadlo TAKEUCHI TB-1000 a...

ANKETA

NEJPRODÁVANĚJŠÍ


Úvod » Příslušenství » Rychloupínáky

Příslušenství / Rychloupínáky

Všechny modelové řady strojů Takeuchi jsou standardně vybaveny rychloupínacím zařízením, které je dodáváno ve dvou variantách - mechanické a hydraulické.
Rychloupínací zařízení slouží k jednoduché a rychlé záměně jednotlivých používaných
příslušenství / přídavných zařízení stroje.

Mechanický rychloupínací systém je oboustranný, dvoučepový a umožňuje upínání lžic jak do standardní polohy (zuby směrem ke kabině), tak i v opačném směru (zuby směrem od kabiny).
Mechanickým RS jsou alternativně vybavena minirypadla Takeuchi do hmotnostní kategorie 4 t,
u kterých lze volitelně dodat i RS hydraulický.  

Hydraulický rychloupínací systém je rovněž oboustranný, dvoučepový. 
RS hydraulický navíc nabízí uživateli maximální komfort při výměně přídavného zařízení, jelikož se plně ovládá z kabiny.
Umožňuje tím velmi rychlou, pohodlnou a bezpečnou záměnu široké škály přídavných zařízení a zvyšuje efektivitu a výkonnost stroje Takeuchi. Hydraulický RS rovněž nabízí upínání lžic jak do standardní polohy (zuby směrem ke kabině), tak i v opačném směru (zuby směrem od kabiny).
Hydraulickým RS jsou standardně vybavena všechna rypadla Takeuchi od hmotnostní kategorie 5 t.

Hydraulický rychloupínací systém Huppi Quick je alternativou hydraulického RS, určenou pro hydraulicky ovládaná přídavná zařízení (hydraulická bourací kladiva, frézy, vrtáky apod.).
Je aplikovatelný na strojích od hmotnostní kategorie 5 t. 
Díky svému provedení umožňuje velmi rychlou, pohodlnou a bezpečnou záměnu hydraulických přídavných zařízení a maximální možný komfort, jelikož se plně ovládá z kabiny.  Připojení hydraulického přídavného zařízení je zajištěno speciální deskou, na které jsou umístěny rychlospojky, zajišťující bezdotykové propojení hydraulického systému stroje s příslušným přídavným zařízením.

Použití hydraulických RS je podmíněno odpovídající kapacitou hydraulického systému stroje, kterou modely Takeuchi disponují již ve standardních provedeních.

ZmMxMj